• Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Unborn

  • Pooka Lives!

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Crawlers

  • The Invisible Man

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ½

  • Midnight Kiss

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • A Nasty Piece of Work

  • 1917

    ★★★★

  • Radioflash

  • Pilgrim

  • Zombieland: Double Tap

  • Trapped: The Alex Cooper Story

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Pure

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • School Spirit

  • The Wretched

    ★★½

  • The Lion King

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★½

  • Culture Shock

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • They Come Knocking

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • All That We Destroy

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Room

  • Guava Island

    ★★★

  • I'm Just F*cking with You

    ★½

  • Pet Sematary

  • Us

  • Girl on the Third Floor

    ½

  • Booksmart

  • Villains

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Treehouse

  • Down

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Lodge

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★