Nick has logged 234 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
Edit this entry  
08
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
Edit this entry  
08
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
Edit this entry  
08
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read prior review Edit this entry  
18
Anaconda

Anaconda

1997
×
Read prior review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
Read prior review Edit this entry  
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
Edit this entry  
18
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
Read prior review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read prior review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Read prior review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
25
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
Edit this entry  
19
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
Edit this entry  
18
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
Edit this entry  
12
The Cold Light of Day

The Cold Light of Day

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Edit this entry  
10
Glitter

Glitter

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
Overdrive

Overdrive

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared 2: TIME

Don't Hug Me I'm Scared 2: TIME

2014
×
Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
03
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
Edit this entry  
29
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
Edit this entry  
24
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
Edit this entry  
23
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
Edit this entry  
18
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
Read prior review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
Edit this entry  
13
Two Hands

Two Hands

1999
×
Read prior review Edit this entry  
13
Four Lions

Four Lions

2010
×
Read prior review Edit this entry  
13
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Two Hands

Two Hands

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
Read prior review Edit this entry  
08
Shrek

Shrek

2001
×
Edit this entry