Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Studio 666

Studio 666

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Laggies

Laggies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rover

The Rover

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Firestarter

Firestarter

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Our Father

Our Father

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Paedophile Hunter

The Paedophile Hunter

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bubble

Bubble

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry