• Mank

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Youth

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Black Mass

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Victoria

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The Rover

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • The Raid 2

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★½

  • The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • World War Z

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★½

  • Bill Burr: You People Are All The Same

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Carnage

    ★★★★★

  • The Raid

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • Fast Five

    ★★½