• The Northman

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • Xander De Rycke: XDR15

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Two Summers

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

  • The Royal Treatment

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Bittersweet Sixteen

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Save Sandra

    ★★★½

  • Xander De Rycke: Uitgerust & Immuun

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Beckett

    ★★

  • F*** You Very, Very Much

    ★★★★

  • The Trip

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Anne Boleyn

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Halston

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Xander De Rycke - Houdt Het Voor Bekeken - Covid-19

  • Naked Singularity

    ★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

  • Chaos Walking

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★½

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Alex Agnew: Be Careful What You Wish For

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Canvas

    ★★★