Sort by
  • Wonka

  • Prey

    ★★★½

  • Machine Gun Kelly's Life In Pink

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★★★

  • The Northman

  • Blink

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • I ____ You

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Hypnotic

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Billie Eilish: Up Close

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Don't Kill Me

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Cadaver

    ★★

  • Rebecca

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★½

  • Books of Blood

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

  • Shirley

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • The Perfect Secret

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★