Sort by

abs 🧸🧸 has logged 25 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Merry Swissmas

Merry Swissmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Poker Face

Poker Face

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Belle

Belle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: Planet of the Dead

Doctor Who: Planet of the Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Penelope

Penelope

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dear Zoe

Dear Zoe

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry