Jonathan has logged 24 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Couch

Couch

2003
×
Edit this entry  
01
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry