Jon Bonjour has logged 298 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Most Reluctant Convert: The Untold Story of C.S. Lewis

The Most Reluctant Convert: The Untold Story of C.S. Lewis

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Injustice

Injustice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
10/31

10/31

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Souvenirs

Souvenirs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry