• Scream

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Pig

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • False Positive

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Crime of the Century

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Fatale

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Undoing

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Totally Under Control

    ★★★½