Jon has logged 17 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry