Sort by

JD has logged 15 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Overboard

Overboard

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry