RSS feed for Jonah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tales of the City

Tales of the City

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom of the Theatre

Phantom of the Theatre

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Escaflowne: The Movie

Escaflowne: The Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Absolute Beginners

Absolute Beginners

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry