Sort by

Logan has logged 17 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Locke

Locke

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Brown

Harry Brown

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gangster No. 1

Gangster No. 1

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
For Those in Peril

For Those in Peril

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Perrier's Bounty

Perrier's Bounty

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry