• Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Together Together

  • Riders of Justice

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Nomadland

  • Words on Bathroom Walls

  • I Used to Go Here

  • The King of Staten Island

  • The High Note

  • The Half of It

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

  • Minari

  • Zola

  • Black Bear

  • Kajillionaire

  • Queen & Slim

  • Sound of Metal

  • Midsommar

  • Yesterday

    ★★★½

  • Low Tide

  • Lucky Grandma

  • Good Boys

  • The Art of Self-Defense

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Yes, God, Yes

  • Light of My Life

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★

  • Her Smell

  • Skin

    ★★★

  • The Sisters Brothers

  • Burning

  • After Everything

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Goodbye Christopher Robin

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

  • American Made

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Good Time

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Western

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Wonder Woman

  • Alien: Covenant

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • The Fate of the Furious

  • Lucky

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Win It All

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Daphne

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Fences

    ½

  • Hidden Figures