• Karnan

    ★★★½

  • Nayattu

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Apples

    ★★★

  • Biriyaani

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Pariyerum Perumal

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Alien Convergence

    ★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Take Off

    ★★★½

  • Song of the Sea

    ★★★★

  • The Garden of Words

    ★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Illusionist

    ★★★★

  • The Secret of Kells

    ★★★½

  • Me and Orson Welles

    ★★★½

  • The Triplets of Belleville

    ★★★★

  • Mystery Science Theater 3000: The Movie

    ★★½

  • The Player

    ★★★½

  • 3 Women

    ★★★★½

  • Nashville

    ★★★★

  • California Split

    ★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • Deadlock

    ★★★½

  • Bed and Board

    ★★★½

  • M*A*S*H

    ★★★½

  • The Hanging Tree

    ★★★★½

  • The Hidden Fortress

    ★★★★½

  • Floating Clouds

    ★★★

  • Hobson's Choice

    ★★★★

  • The Set-Up

    ★★★★

  • Miracle on 34th Street

    ★★★½

  • Battleship Potemkin

    ★★★★