• Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

  • The Many Saints of Newark

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Cry Macho

    ★★

  • Jagged

    ★★★

  • The Wheel

  • Lakewood

  • The Voyeurs

  • As in Heaven

  • Kate

  • The Starling

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

  • 7 Prisoners

  • Dune

  • Cinderella

  • Malignant

  • Afterlife of the Party

    ★★★★

  • Vacation Friends

  • He's All That

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

  • Candyman

  • Reminiscence

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Respect

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • Where Is Anne Frank

  • Mothering Sunday

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Ahed's Knee

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • Good on Paper

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • False Positive

    ★★★

  • Luca

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • The Misfits

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Djinn

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Aloners