• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • F9

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Tag

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Wonder

    ★★½

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★