Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Help

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★

  • Wet Sand

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½