Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
12
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry