Jon has logged 178 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★
Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry