• Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • The Specials

    ★★★★

  • The Traitor

    ★★★★

  • The Halt

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Hustle

    ½

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

    ★★★

  • Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • The Little Switzerland

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • I Can Quit Whenever I Want

    ★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The (Silent) War

    ★★

  • You Are My Movie

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Adopt a Highway

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • 4 latas

    ★★

  • So Long, My Son

    ★★★★½

  • Synonyms

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★