Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • Falling for Christmas

  • Beyond the Universe

  • From Scratch

  • The School for Good and Evil

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Love in the Villa

    ★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • I Came By

    ★★

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Fall

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Purple Hearts

    ★★½

  • Black Bird

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Ms. Marvel

  • Fire Island

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • A Perfect Pairing

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Anonymously Yours

    ★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Dexter: New Blood

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • The Exorcism of God

    ½

  • Maid

  • Sounds Like Love

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Prey

    ½

  • Kate

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½