• The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Hunter Killer

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • The Endless

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★