Sort by

Jonathan has logged 116 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Forget Paris

Forget Paris

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry