Sort by

JoyQazi has logged 436 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
INU-OH

INU-OH

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Willow

Willow

1988
×
★★½
Edit this entry  
27
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★½
Edit this entry  
26
Black Adam

Black Adam

2022
×
Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Edit this entry  
24
2022 Flat Streams Christmas Broadcast

2022 Flat Streams Christmas Broadcast

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
24
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
John Darnielle Goes Skateboarding

John Darnielle Goes Skateboarding

×
★★★★
Edit this entry  
19
The Life of the World to Come

The Life of the World to Come

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Quiet Rage: The Stanford Prison Experiment

Quiet Rage: The Stanford Prison Experiment

1992
×
★★½
Edit this entry  
19
Obedience

Obedience

1962
×
★★★
Edit this entry  
17
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Laal Singh Chaddha

Laal Singh Chaddha

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Josef

Josef

2022
×
½
Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Damnation

Damnation

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Lovesong

Lovesong

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Dark Tower

The Dark Tower

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Memories

Memories

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Magnetic Rose

Magnetic Rose

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Edit this entry