Sort by

jo has logged 93 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Edit this entry  
16
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
08
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Edit this entry  
19
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read other review Edit this entry  
26
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Short History of the Long Road

The Short History of the Long Road

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read other review Edit this entry  
31
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
15
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry