Sort by

jo has logged 68 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cursed

Cursed

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry