Sort by
  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★★

  • Finestkind

    ★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Causeway

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Emily

    ★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Enys Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Umma

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Oscar Micheaux: The Superhero of Black Filmmaking

  • In the Heights

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½