Jordan has logged 29 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Century of the Self

The Century of the Self

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Park Row

Park Row

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Shadow

Shadow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry