Sort by

Jordan has logged 445 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fleishman Is in Trouble

Fleishman Is in Trouble

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ulysses' Gaze

Ulysses' Gaze

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
P2

P2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
She Said

She Said

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Banishment

The Banishment

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Babel

Babel

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
For the Love of Spock

For the Love of Spock

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
War Horse

War Horse

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry