Sort by

Jordan has logged 35 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stutz

Stutz

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
God's Country

God's Country

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Odds Against Tomorrow

Odds Against Tomorrow

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murina

Murina

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
UHF

UHF

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The American President

The American President

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunters

The Hunters

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Towards Mathilde

Towards Mathilde

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry