• Tenet

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Southpaw

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Filth

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★½

  • Mystic River

    ★★★★★

  • Malena

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Donnie Brasco

    ★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★½

  • A Bronx Tale

    ★★★½