Sort by

Jordan has logged 32 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mama

Mama

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry