Jordan has logged 506 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Professor Layton and the Eternal Diva

Professor Layton and the Eternal Diva

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Branagh Theatre Live: The Winter's Tale

Branagh Theatre Live: The Winter's Tale

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry