Jordan has logged 31 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry