Sort by

Jordan has logged 625 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Father Christmas

Father Christmas

1991
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Wish for Christmas

A Wish for Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Miracle of Jonathan Toomey

The Christmas Miracle of Jonathan Toomey

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride, Prejudice and Mistletoe

Pride, Prejudice and Mistletoe

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rooftop Christmas Tree

The Rooftop Christmas Tree

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Do-Over

Christmas Do-Over

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry