Sort by

Jordan has logged 46 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables - 25th Anniversary in Concert

Les Misérables - 25th Anniversary in Concert

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life, Animated

Life, Animated

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Guide to Second Date Sex

A Guide to Second Date Sex

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry