• BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Mandela Catalogue Vol. 1

  • The French Dispatch

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • WandaVision

  • What Happened to Crow 64?

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Paul Is Dead

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Possum

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • The Strangers: Prey at Night

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

  • history of the entire world, i guess

  • The Trip to Spain

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ½

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★

  • Finding Dory

  • Bo Burnham: Make Happy

  • The Angry Birds Movie

  • This House Has People in It

  • Hush

    ★★★★

  • history of japan

  • The Boy

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

    ★★★½

  • Smosh: The Movie

    ½

  • Inside Out

  • Green Room

    ★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 4

  • Fire (Pożar)

    ★★★½

  • Cool Cat Saves the Kids

    ½

  • Semblance

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★

  • Monty Python: The Meaning of Live

  • Don't Hug Me I'm Scared 3

    ★★★½

  • Too Many Cooks

    ★★★★★

  • Big Hero 6

  • The Boxtrolls

  • Nightcrawler

    ★★★★★