• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Free Solo

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • McQueen

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Thelma

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½