• Bad Travelling

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Camera Cafe: The Movie

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • The Exorcism of God

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Grandmother

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Inexorable

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • The Sacred Spirit

    ★★★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The Medium

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★½

  • The Replacement

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Homunculus

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★★

  • The Blazing World

    ★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • WandaVision

  • Historias lamentables

    ★★½

  • Sock Six

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Riot Police

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • The Show

    ★★★½

  • The Banishing

    ★★★★

  • Post Mortem

    ★★★★

  • Little Vampire

    ★★★½

  • The Strings

    ★★★½

  • Solar Noise

    ★★★★