Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Earwig

Earwig

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Carter

Carter

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
After Blue (Dirty Paradise)

After Blue (Dirty Paradise)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
The One

The One

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bad Travelling

Bad Travelling

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
White God

White God

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doom Asylum

Doom Asylum

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Swans: Where Does a Body End?

Swans: Where Does a Body End?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aphex Twin: Windowlicker

Aphex Twin: Windowlicker

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Camera Cafe: The Movie

Camera Cafe: The Movie

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
Homunculus

Homunculus

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
No Tears for the Dead

No Tears for the Dead

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Recoil

Recoil

1998
×
Edit this entry  
01
The Toybox

The Toybox

2018
×
Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Replacement

The Replacement

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Warriors of the Year 2072

Warriors of the Year 2072

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry