Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
sad day

sad day

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Edit this entry  
07
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Edit this entry  
22
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Harmful Insect

Harmful Insect

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Duck Duck

Duck Duck

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
A R P

A R P

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Mona Lisa

Mona Lisa

1973
×
Read the review Edit this entry  
14
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★½
Edit this entry  
14
Waiting

Waiting

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lines of Force

Lines of Force

2018
×
Edit this entry  
14
Roof Sex

Roof Sex

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Entrance to the Grand Burial Chamber

Entrance to the Grand Burial Chamber

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Serpentine Dance

Serpentine Dance

1896
×
Edit this entry  
14
Night Music

Night Music

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
Night Music

Night Music

1986
×
Edit this entry  
14
Closeted

Closeted

2019
×
½
Edit this entry  
12
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suzhou River

Suzhou River

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Not Dead Yet

Not Dead Yet

2020
×
Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Swallow

Swallow

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Rojer

Rojer

2015
×
Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Sacred Peacock Flies Above Jupiter

The Sacred Peacock Flies Above Jupiter

2019
×
½
Edit this entry  
29
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Like Grains of Sand

Like Grains of Sand

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry