• Lightyear

    ★★★

  • Halftime

    ★★★½

  • Father of the Bride

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Dashcam

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Three Months

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • My Girlfriend Is the Revolution

    ★★★½

  • Finlandia

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Anything Goes

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Attachment Diaries

    ★★★★★

  • Diana: The Musical

  • Our Bodies are Your Battlefields

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Beba

    ★★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★

  • Benediction

    ★★★★

  • Lo invisible

    ★★★★½

  • Wildhood

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • To Kill the Beast

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • The Other Tom

    ★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • The Box

    ★★★★

  • Out of Sync

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Julia

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½