Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
National Theatre Live: Follies

National Theatre Live: Follies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
TINA

TINA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Veneno

Veneno

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Adversary

The Secret Adversary

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wendy Williams: The Movie

Wendy Williams: The Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Wendy Williams: What a Mess!

Wendy Williams: What a Mess!

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Locked Down

Locked Down

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kiss of the Spider Woman

Kiss of the Spider Woman

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Agatha and the Truth of Murder

Agatha and the Truth of Murder

2018
×
★★
Read the review Edit this entry