• The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Bem Bom

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Moral Order

    ★★★

  • Listen

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • February

    ★★★★

  • Amor Fati

    ★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★½

  • There Is No Evil

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★

  • Schoolgirls

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Mosquito

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Shimu - Made in Bangladesh

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Domain

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Patrick

    ★★★★

  • Lara

    ★★★½

  • Crooked Lines

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★