• The Sarah Vaccine

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Long Toast

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Gradations I-II

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • 8:46

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Stump the Guesser

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sungazer

    ★★★★★

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★½

  • Tesla

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cold Meridian

    ★★★½

  • The Sky Is on Fire

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Exigency

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Undone

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★½

  • Hair Love

  • Nimic

    ★★★★

  • A Month of Single Frames

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Blue Velvet: The Lost Footage

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½