• The Alpinist

    ★★★★

  • Small Engine Repair

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • He's All That

    ★½

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★

  • Respect

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Dr. Death

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • a-ha: The Movie

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Wolfgang

    ★★★

  • The Neutral Ground

    ★★★★

  • The One and Only Dick Gregory

    ★★★

  • Souad

    ★★

  • They're Trying To Kill Us

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★

  • Girl With A Thermal Gun

    ★★★★

  • A Choice Of Weapons: Inspired By Gordon Parks

    ★★★½

  • Settlers

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • LFG

    ★★★★

  • No Ordinary Life

    ★★½

  • The Price Of Freedom

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • The Perfect David

    ★★

  • Building a Bridge

    ★★★★

  • Queen of Glory

    ★★★½

  • Ferguson Rises

    ★★★★

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Venus as a Boy

    ★★½

  • Bernstein's Wall

    ★★★

  • The Scars of Ali Boulala

    ★★½

  • Explant

    ★★★

  • God's Waiting Room

    ★★½

  • Catch the Fair One

    ★★★★

  • Like A Rolling Stone: The Life & Times of Ben Fong-Torres

    ★★★½

  • On the Divide

    ★★★

  • The Novice

    ★★★★½

  • The Lost Leonardo

    ★★★★