Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Long Weekend

Long Weekend

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bob Dylan: Odds And Ends

Bob Dylan: Odds And Ends

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Copshop

Copshop

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
French Exit

French Exit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Respect

Respect

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Untold: Caitlyn Jenner

Untold: Caitlyn Jenner

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Vault

The Vault

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Salvador

Salvador

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dr. Death

Dr. Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry