Jorge has logged 50 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The United States vs. Billie Holiday Special: Lee Daniels and Cast Interviewed by Oprah Winfrey

The United States vs. Billie Holiday Special: Lee Daniels and Cast Interviewed by Oprah Winfrey

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Teacher

A Teacher

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lady and the Dale

The Lady and the Dale

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Owners

The Owners

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Squared Love

Squared Love

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fake Famous

Fake Famous

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sister

The Sister

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
QAnon: The Search for Q

QAnon: The Search for Q

×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cusp

Cusp

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry